• Kategorie
  • Parametry
  • Producent - Safariology

Safari Ltd. to amerykańska firma zajmująca się produkcją zabawek ekologicznych. Na początku 1982 r. Pojawiła się gra karciana dla dzieci na temat zagrożonych gatunków. W 1986 roku firma podpisała umowę licencyjną z Carnegie Museum of Natural History. Licencja ta umożliwiła stworzenie autentycznych modeli dinozaurów we współpracy z ich najlepszymi paleontologami. Wraz ze stopniowym rozwojem firmy zaczęła się poszerzać seria modeli, które nie ograniczały się już do dinozaurów, ale dawały widok na cały świat.

Główna idea Safari Ltd. to „nauka przez zabawę”. Projektuje figurki zwierząt tak, aby były w pełni autentyczne, a ich jakość jak najbardziej odpowiadała rzeczywistości. Dzięki ręcznej obróbce każdy produkt jest wyjątkowy. Dzięki stale nowym odkryciom naukowym dane są na bieżąco aktualizowane, co pozytywnie wpływa na edukację dziecka w zakresie przyrody i jej ochrony. Dlatego są bardzo popularnym narzędziem edukacyjnym dla nauczycieli na całym świecie. Dzięki tej koncepcji Safari Ltd. zdobył szereg nagród za promowanie edukacji oraz znaczenie ochrony środowiska i zagrożonych gatunków.

Obecnie Safari Ltd. oferuje nie tylko pojedyncze modele, ale także figurki, które są tematycznie podzielone na zestawy, według obszarów, na których występują, lub według gatunków zwierząt. Możesz szczegółowo poznać zwierzęta Arktyki, pustyni, oceanu i innych obszarów, lub zbadać gatunki żab, motyli, wielorybów i wiele innych. Safari Ltd. nie zaniedbuje jednak świata ludzi oraz jego historii i twórczości, dzięki czemu można poznać najważniejsze budowle świata, wojnę domową w Ameryce, Idian, prawdziwą afrykańską wioskę, ale nawet środki transportu i kosmosu. Rozszerzone zestawy są dostępne dla prawdziwych kolekcjonerów!

Osobny rozdział produktów Safari Ltd. to produkty z kolekcji Safariology. To zestaw narzędzi przyrodniczych i modeli do obserwacji życia zwierząt i roślin. Ta kolekcja obejmuje lornetki, kompasy, skrzynki dla chrząszczy, lupy i wiele innych narzędzi badawczych, a także cykle życiowe kilku gatunków zwierząt i roślin, takich jak żółwie morskie, kury, komary, pszczoły lub fasola, a nawet rozwój człowieka. od jej powstania do dnia dzisiejszego.